فلومترهای الکترومغناطیسی لوله با استفاده از قانون القای الکترومغناطیسی فارادی و اندازه‌گیری ولتاژ ایجادشده در اثر سرعت سیال جاری می‌توانند مقدار فلو را با دقت فوق‌العاده‌ای اندازه‌گیری کنند.

فلومترهای الکترومغناطیسی لوله‌های با اقطار بزرگ تا 1400 میلیمتر، اندازه‌گیری سرعت و دبی سیال با دقت بالا را در پروژه‌های آبرسانی و انتقال آب، سدها، پتروشیمی‌ها، صنایع فولاد، نیروگاه‌ها و... ممکن می‌سازد.

آزمایشگاه کالیبراسیون شرکت دانش بنیان ایران مدار تنها آزمایشگاه دارای گواهی استاندارد ISO 17025 از مرکز ملی تائید صلاحیت ایران NACI در ایران، خاورمیانه و غرب آسیا می‌باشد که مجاز به صدور گواهی کالیبراسیون معتبر است.

کنتور هوشمند الکترومغناطیسی علاوه بر اندازه‌گیری دقیق میزان جریان آب‌های سطحی و زیرزمینی قادر است تمامی رخدادها و اطلاعات مربوط به روند برداشت آب را در طی دوره‌های زمانی مشخص شده، ثبت، ذخیره و انتقال دهد.

تکنیک‌های مختلف برای اندازه‌گیری سرعت و ارتفاع سیال برای کانال‌های باز عبارتنداز: پارشال فلوم، نوع داپلر (سرعت و ارتفاع‌سنج) و راداری برای مایعات چند فازی یا مسئله‌دار. برای مایعات تمیز، روش ترانزیت‌تایم زمان‌گذر در لوله‌ها به کار می‌رود.

در این فلومترها با نصب فرستنده گیرنده مافوق صوت روی لوله و ارسال امواج اولتراسونیک در خلاف جهت حرکت سیال، سرعت و میزان دبی مایع در حال عبور میان فرستنده و گیرنده اندازه‌گیری می‌شود؛ به این روش Transit time یا زمان‌گذر می‌گویند.

انواع ارتفاع‌سنج‌های اولتراسونیک (برای مخازن آب و مواد شیمیایی)، ارتفاع‌سنج‌های راداری (برای مخازن، سیلوهای سیمان و...) و ارتفاع‌سنج‌های هیدرواستاتیک (مخازن، سدها، چاه‌های عمیق و نیمه‌عمیق و...) ارائه می‌گردد.

ترانسمیتر فشار یکی از پرکاربردترین تجهیزات ابزار دقیق در کنترل و پایش فرآیندهای صنعتی است. این تجهیز در کنترل فشار و به عنوان ترانسمیتر اندازه‌گیری سطح مایعات در مانیتورینگ فشار و ارتفاع مایعات به کار می‌آید.