خدمات ما

شرکت ایران مدار با بهره‌گیری از کارشناسان و متخصصان در زمینه‌های مرتبط با تجهیزات ابزار دقیق و اتوماسیون مایعات، خدمات زیر را به مشتریان محترم ارائه می‌نماید:

مشاوره در انتخاب، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های اتوماسیون سیالات و تجهیزات ابزار دقیق

ابزار دقیق به‌ عنوان علم اندازه‌ گیری و نظارت بر متغیرهای فرآیندهای مختلف مانند فشار، دما، رطوبت، سرعت، فلو و... در روند تولید یک محصول یا ارائه خدمت تعریف می‌شود. تجهیزات ابزار دقیق در سیستم‌ های کنترل فرآیند، کیفیت محصول نهایی و ایمنی محل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌باشند. تنوع تجهیزات ابزار دقیق و پیچیدگی‌های فنی آنها، نیاز به مشاوره در انتخاب تجهیز مناسب با کاربری موردنظر را یادآور می‌شوند. شرکت ایران مدار با دارابودن کارشناسان و افراد متخصص آماده ارائه خدمات مشاوره در مراحل انتخاب، نصب و پیاده‌سازی سیستم‌های فوق می‌باشد.

اجرا و پیاده‌سازی پروژه‌های اتوماسیون سیالات (جانمایی، نصب الکتریکال، مانیتورینگ و...)

کارشناسی و بازدید حضوری از محل نصب، پیشنهاد جانمایی تجهیزات، مشاوره فنی در خصوص موارد فنی و شرایط محیطی و... توسط کارشناسان ایران مدار انجام می‌گردد. تکنسین‌های آموزش‌دیده، نصب تجهیزات را بر اساس استانداردهای تدوین شده انجام می‌دهند.

انجام خدمات دبی‌سنجی با تجهیزات مدرن و روز دنیا

کارشناسان فنی شرکت ایران مدار خدمات دبی‌سنجی را برای مایعات تک فازی (همگن) با استفاده از دقيق‌ترین فلومترهای اولتراسونيک پرتابل Transit Time ‌مدل‌های PF330 و PF220 ساخت شرکت Micronics انگلستان با قابلیت اندازه‌گيری ‌لوله‌های 13 الی 5000 میلیمتر و سرعت‌های تا 20 متر بر ثانيه انجام داده و دبی‌سنجی مایعات دو فازی (غيرهمگن) را با فلومترهای اولتراسونيک پرتابل Doppler ساخت شرکت Greyline کانادا انجام می‌دهند. تمامی تجهیزات بکارگرفته شده برای انجام این مهم، در آزمایشگاه پیشرفته و استاندارد کالیبراسیون این شرکت، کالیبره شده‌اند.

انجام خدمات کالیبراسیون انواع کنتور و فلومتر مطابق با استاندارد iSO 17025

کالیبراسیون منظم تجهیزات ابزاردقیق در اتوماسیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این تجهیزات با گذشت زمان، در اندازه گیری دچار خطا می‌شوند؛ از این رو باید آنها را برای کالیبره‌نمودن به آزمایشگاه های کالیبره ارسال کرد. کالیبراسیون تجھیزات ابزاردقیق کار بسیار دقیق و حساسی است چرا که کارکرد صحیح این تجهیزات در کیفیت نهایی محصول یا خدمت ارائه‌شده به صورت مستقیم تأثیرگذار می‌باشد.

در حال حاضر ایران مدار در کارخانه شیراز دارای بزرگترین خط کالیبراسیون انواع کنتور و فلومتر در غرب آسیا و خاورمیانه می‌باشد.
این آزمایشگاه با دارا بودن استاندارد iSO 17025 عملاً بزرگترین خط کالیبراسیون مرجع کنتور و فلومترها در کشور می‌باشد.


مشاوره، اجرا و پیاده‌سازی سیستم‌های تله‌متری، مانیتورینگ و اسکادا

اهمیت و حساسیت بهره‌برداری یکپارچه و حفظ ایمنی در شبکه‌های تولید و توزیع سیالات عملاً بهره‌برداری مدرن و متمرکز از این شبکه‌ها را اجتناب‌ناپذیر می‌سازد. پیاده‌سازی سیستم اتوماسیون و اسکادا در پروژه‌هایی از قبیل آبرسانی و تصفیه فاضلاب در جهت مدیریت یکپارچه، تأثیر به‌سزایی در بهبود شرایط اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی کشور داشته و عملکرد این فرآیندها را بهینه می‌نماید. تأمین مداوم آب، نگهداری سطح مخازن آب در وضعیت مطلوب، حفاظت از خطوط آبرسانی و توزیع و کنترل فشار آب توزیع شده، کنترل کیفیت آب توزیع شده، تعمیر و نگهداری بلادرنگ، کنترل مصرف انرژی، بهره‌وری بیشتر و مانیتورینگ و کنترل شبکه و زیرسیستم‌های مختلف بهره‌برداری آب در این سطح وسیع با استفاده از سیستم یکپارچه اسکادا میسر می‌باشد. کارشناسان مجرب ما مراحل مشاوره، طراحی، اجرا، پیاده‌سازی، آموزش و نگهداری این سیستم‌ها را برعهده دارند. دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز شبکه و مشاهده وضعیت‌های مختلف و همزمان هر یک از نقاط شبکه و اعمال کنترل‌های مورد نظر بهره‌بردار از ویژگی‌های سامانه انتقال اطلاعات تله‌متری ایران مدار می‌باشد.

انجام خدمات پشتیبانی، تعمیر و نگهداری و سرویس تجهیزات ابزار دقیق

با هدف جلوگیری از پرداخت هزینه‌های گزاف جهت خرید تجهیزات جدید (PM) و همچنین جهت تعمیر تجهیزات معیوب، ایران مدار با در اختیار داشتن تجهیزات استاندارد، کلیه خدمات پس از فروش و تأمین قطعات یدکی مورد نیاز محصولات ارائه‌شده را پشتیبانی می‌نماید. اکثر شرکت‌های نمایندگی فروش تجهیزات ابزار دقیق خارجی در کشور، شرکت‌های بازرگانی هستند؛ لذا در صورت خرابی این تجهیزات، در بهترین شرایط، دستگاه معیوب را جهت تعمیرات به شرکت‌های سازنده آن ارسال می‌نمایند. این فرآیند علاوه بر آنکه بسیار زمان‌بر می‌باشد، در اکثر اوقات نیز مقرون به صرفه و قابل انجام نیست. در چند سال اخیر تعداد زیادی فلومتر الکترومغناطیسی ساخت شرکت‌های معتبر جهانی نظیر Progetti ،George Fischer ،Krohne ،E+H ،ABB و Euromag توسط کارشناسان ایران مدار، عیب‌یابی، بازسازی، تعمیر و کالیبره شده‌اند.

عقد قراردادهای پایش و نگهداری دوره‌ای (سالانه) تجهیزات ابزار دقیق و اتوماسیون مایعات

پایش و نگهداری مداوم تجهیزات ابزار دقیق از قبیل فلومتر، ارتفاع‌سنج، فشارسنج و... یکی از نکات کلیدی در بهره‌برداری از این سیستم‌ها می‌باشد. به طور خاص فلومتر مغناطیسی مگاب، به عنوان یک ابزار دقیق اندازه‌گیری، همواره در معرض انواع آسیب‌های ناشی از نصب در شرایط محیطی سخت یا نامناسب می‌باشد، به همین دلیل، نیاز به پایش و نگهداری مستمر دارد. ایجاد سیستم پایش و نگهداری سالیانه عامل مهمی در جهت افزایش کارایی فلومتر مگاب می‌باشد. به منظور افزایش بازدهی تجهیزات ابزار دقیق این شرکت آمادگی لازم جهت انعقاد قراردادهای پایش، نگهداری و کالیبراسیون تجهیزات ابزاردقیق مشتریان خود را اعلام می‌دارد.